Gelecek Turizmde Blog

Gelecek Turizmde

 

Anadolu Efes olarak Gelecek Turizmde* projemiz ile sürdürülebilir turizm modelleri yaratarak yerel kalkınmaya destek oluyoruz. Mardin’de, Bursa’da, İzmir’de, Şanlıurfa’da, Karabük’te ve Malatya’da yöre halkının fikirlerine duyduğumuz güvenle, desteklediğimiz fikir ve projelere şimdi sizi de dahil etmek, başımıza gelen güzellikleri, gittiğimiz yöreleri, dokunduğumuz tarihi, sürdürülebilir turizmi ve sorumlu turist olmayı anlatmak istiyoruz.

Yöre halkının kültürünü ve tarihini koruyabilmesi için yerel kalkınmaya destek veren sorumlu turistler olarak en büyük amacımız, seyahat denince herkesin aklına gelen yerler yerine, bazen çok uzağımızdaki, bazen de hemen yanı başımızdaki güzelliklerin farkına varmak ve gelecek için korumak. Sorumlu turistler olarak bizim için küçük ama keşfettiğimiz güzelliklerin aynı kalması için büyük etkiler yaratacak şeyler yapmak istiyoruz.

İçimizdeki yeni yerler keşfetme arzusunu herkesle paylaşmak, keşfettiklerimizin yok olmadığı bir dünya yaratmak için.

Birbirinden değerli yazarlarımızla Gelecek Turizmde Blog'da buluşup, turizmin geleceğine birçok değerli anı bırakmak için çalışmaya devam ediyoruz.

* Gelecek Turizmde bir Anadolu Efes, T.C. Kültür Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ortak projesidir.